Skip to content Skip to footer

Evimizde ve odalarımızda dekorasyon yapmak istediğimizde bazı noktalara dikkat ederi. Bu noktalardan biri tabi ki evimize nasıl bir dekorasyon fikrini uygulayacağımız olacaktır. Evimize hangisi yakışır ya da hangi tarzlar bize uyumlu diye düşünüp dururuz. Aynı işlemi banyo dekorasyonu içinde gerçekleştiririz. Yorgunluğumuzu atmak için en çok banyoları tercih ederiz. Bu yüzden dekorasyona oldukça önem veririz. Dekorasyonu yaparken dikkat ettiğimiz bir diğer nokta satın aldığımız ürünlerdir. Bu ürünleri birleştirerek tam bir dekorasyon elde etmiş oluruz. Bu ürünlerin seçimi tıpkı dekorasyon fikrini seçimi gibi oldukça zorludur. Fayans modelleri, duşakabin çeşitleri, dolap renkleri gibi dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Bizler bu yazıda duşakabinler ve onların çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz.

Banyolara elimizi ve yüzümüzü yıkamaktan sonra en çok tercih ettiğimiz konu banyo yapmaktır. Sabah kalkınca, işten gelince ya da herhangi bir davete giderken sık sık duşumuzu alırız. Duş alma işlemini duşakabin, küvet ve ya jakuzi gibi ürünlerin yardımıyla gerçekleştiririz. Saydığımız ürünlerden en çok kullanılanı ve en sık denk geldiğimiz tabii ki duşakabinlerdir. Önceleri bu kadar sık tercih edilmediği için pek fazla çeşitini göremeyiz. İlk yapılan ve evlerde en sık karşılaştığımız duşakabin çeşitleri tekneli olanlardır. Tekneli duşakabinden kastığımız, belirli bir yüksekliğe çıkmamızı sağlayan ve ayak baktığımız alanlardır. Diğer bir çeşit ise tekneli duşakabinin tam tersi olan teknesiz duşakabindir. Tekneli duşakabin ise alt tarafında haznesi bulunmayan bir türdür. Evlerde ve banyolardan en çok teknesiz duşakabin tercih edilmiştir. Bunu sebebi hem teknesiz duşakabinin yeni türemesinden hem de pek kullanışlı olmadığı içindir. İnsanlar açısından kullanışlı görülmemesinin sebebi, alt haznesi olmadığından alttan su kaçıracağı düşüncesidir. Ama durum böyle değildir. Teknesiz duşakabinler özel malzemeden yapılmış olmasıyla böyle bir ihtimali ortadan kaldırır. Oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi şekilleri ile de birbirinden ayrılır. Banyoların yapısına göre şekil tercihi yapılmaktadır.

Duşakabin çeşitleri, her eve ve her banyoya göre uygun yapıda üretilmiş ve üretilmeye devam etmektedir. Tüm duşakabin ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Yorum yap