Skip to content Skip to footer

Günümüzde banyolarda en çok özen gösterilen ve dikkat edilen duşakabinlerdir. Hemen hemen hepimizin evinde duşakabin mevcut. İnsanlar artık duşakabinin kullanım kolaylığını öğrendikleri için küvet kavramını yavaş yavaş hayatlarından çıkarmaktadır. Yeni trendlerin ortaya çıkmasıyla birlikte duşakabinler çeşitlerini artırmaktadır. Durum böyle olunca duşakabine ihtiyaç duyan insanlar model konusunda kararsızlık yaşamaktadırlar. Modellerin günden güne artması modeller ve mağazalar arasında büyük bir farklılık oluşturdu. Buradaki en büyük farklılık ve açıklık duşakabin fiyatları olmuştur. Modellerin artması bir yönden de her bütçeye uygun duşakabinlerin bulunabilir olmasına olanak tanımıştır. Bu durum karşısında insanlar oluşan durumdan oldukça memnun hale gelmiştir. 

Duşakabinler model, renk, montaj gibi kategorilerde birbirinden ayrılırlar. Evlerde ve banyolarda çeşit çeşit duşakabin görülmesinin sebebi de budur. Her banyoya uygun modelde duşakabin bulunması bu sayede kolaylaştı. Duşakabine ilginin bir anda çoğalması duşakabin modelleri ve duşakabin fiyatları konusunda araştırmaları da beraberinde getirmiştir. İnsanlar artık sadece model konusunda değil fiyat konusunda da araştırma yapmaktadırlar. Fiyatlar pek çok nedenden dolayı farklılık gösterir. Fiyat farklılaştıran en önemli etken şüphesiz duşakabin modelidir. Modellerin birbirinden ayrılması ise yapım malzemesi ve tasarımı sayesinde olmuştur. Duşakabin yapım malzemesi hepimizin bildiği gibi ürünün kalitesi ile ilgilidir. Ürünün malzemesi ne kadar iyi olursa duşakabininin sağlamlığı ve kalitesi artar. Kalitesi artan duşakabinin fiyatı da aynı oranda artış gösterir. Kullanılan malzemenin fiyatının pahalı olması, ürününde pahalı olmasına neden olur. 

Duşakabin fiyatları tasarımın farklılığı ile de değişiklik gösterir. Tasarımlar gün geçtikçe farklılaşmış durumdadır. Bu farklılaşma teknolojinin ilerlemesi ve dekorasyon fikirlerinin yenilenmesi ile oluşmuştur. Farkın en çok görüldüğü kısım duşakabinin alt tarafında olmuştur. Önceleri tekneli dediğimiz model sıklıkla tercih edilirken, günümüzde bu tam tersine dönmüştür. Artık insanlar daha zarif ve küçük tasarımlara yönelmiştir. Bu sayede teknesiz duşakabin modeli fikri ortaya çıkmıştır. 

Duşakabin fiyatları, malzemenin kalitesine, satın alınan mağazaya ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Sizde duşakabin almaya karar verdiyseniz ve fiyat konusunda bir bilginiz yoksa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hepinize iyi alışverişler dileriz.

Yorum yap