Skip to content Skip to footer

Duş kabinlerinin banyo dekorasyonlarının en temel unsuru olduklarını hepimiz biliyoruz. Bugün çok çeşitli model ve malzeme ile üretilmiş oldukça geniş bir duşakabin mevcut. Her tür mimariye, farklı boyutlara, farklı estetik özelliklere uyum sağlayabilen duş kabinlerinin pek çok farklı rengi, çeşidi ve modeli bulunuyor. Köşe duşakabinler, sürgülü kabin kapıları, cam duşakabinler, plastik duşakabinler, akrilik duş teknesi modelleri, metal aksamlar, küveti de içeren duş kabin modelleri.. Duş kabini denilince de akla her zaman duş teknesini de içeren donanımlı duşakabin modelleri akla geliyor. Duş teknelerinin sınırları belirleyen ve duşakabin kapılarının kolayca ve pratik bir şekilde oturmasını sağlayan pratik özellikleri onları uzun yıllar boyunca hayatımızdaydı. Ancak son yıllarda başka türlü tasarımların daha çok ön plana çıktığına tanık oluyoruz: Teknesiz duşakabin

Teknesiz olan duşakabinlerin tercih edilmesinin pek çok nedeni var. Duşakabin teknesi modellerini de kapsayan tam donanımlı duş kabinlerini banyoya monte etmek için zeminin çoğu zaman yükseltilmesi, su gider bağlantılarının yapılması ve teknenin zemine tam oturacak şekilde sabitlenmesi gereklidir. Bu da iyi bir ustalık gerektiren bir işlemdir. Heleki herhangi bir usta ile anlaşmak istemezseniz durum daha zor olacaktır. Ancak yalnızca kapı ve eşik uygulaması ile teknesiz duşakabin tasarımları bu yönden çok daha avantajlıdır. Hazır duş teknesi kullandığımız bir banyo dekorasyonunda projeyi duşakabinin belirlediği ölçümlere uydurmak zorundayızdır. Ancak duş teknesinin olmadığı bir tasarımda duş alanı için ayrılacak bölmek tamamen sizin elinizde. Teknesi olmayan duşakabinlerin daha sağlıklı bir ortam oluşturduğunu da söyleyebiliriz. Düz zeminli bir banyo çok daha kolay silinecek, yıkanabilecek ve kir ve mikropların saklanmasını sağlayacak kör noktaları barındırmayacaktır. Teknesiz duş kabinlerinin küçük banyolar için ideal olmalarının nedenlerinden biri, sınırlarını kendi istediğimiz boyutlara göre belirleyebiliyor olmamızdır. 

Teknesiz duşakabin, yeni nesil banyoların en görünüm hem de sağlık açısından sıklıkla tercih ettiği bir duşakabin modelidir.  Extra hiç bir hizmet almak zorunda bırakmayan işçiliği ile diğer duşakabin modellerine göre pek çok avantajları bulunur.  Ayrıca istediğiniz tarzı elde etmek teknesiz duş alanlarında çok daha kolay. 

Yorum yap