Skip to content Skip to footer

Banyo dekorasyonu en az salon dekorasyonu kadar büyük önem taşımaktadır. Banyolara uğramadan bir gün geçirmemiz mümkün değildir. Bu yüzden bu kadar sık kullanılan bir alanın dekorasyonuna büyük önem gösterilmektedir. Banyo dekorasyonunun en önemli ögesi şüphesiz duş kabinleridir. Bugünlerde sıklıkla kullandığımız duş kabinleri artık her banyoya uygun tasarımıyla karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen banyoda kare, dikdörtgen, teknesiz, tekneli duşakabin çeşiti ile karşılaşmak mümkün. Burada önemli olan kısım, hangi banyoya hangi duşakabin çeşidini kullanmamız gerektiğidir. Buna karar verebilmek için bir mimarla veya duşakabin konusunda deneyimli mağazalar ile görüşebilirsiniz. 

Günümüzde duşakabinler için tartışmalı bir konu bulunur. Banyolarda hangi duşakabin modelinin kullanılması gerektiği büyük bir tartışma konusudur. Peki sizler banyolarda hangisini kullanırsınız? Tekneli duşakabin mi yoksa teknesiz duşakabin mi? Bir kaç yıla kadar bu soruyu sormak neredeyse imkansızdı. Çünkü teknesiz duşakabin diye bir kavram hayatımıza girmemişti. Tüm duşakabin çeşitleri tekneli olarak evlerimizi gelirdi. Haliyle kişiler bu modele evlerinde yer verdikleri için teknesiz duşakabin kullanımı hakkında bir bilgileri de yok. Teknesiz duşakabinler hakkında bilgi almak isterseniz “Teknesiz Duşakabin” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Biz bu yazımızda duşakabin ailesinin büyük bir çoğunluğunu oluşturan teknelerden bahsedeceğiz. 

Duşakabin teknesi banyolarda bir köşede bulunmaktadır. Duşakabin teknelerinde banyo yapılmaktadır. Bu tekneler banyonun bir köşesine yerleştirilmektedir. Fazla bir yükseklikleri yoktur. Çoğu zaman küçük olan banyolarda küvet yerine duşa kabinler kullanılmaktadır. Bunun yanında çocuk, yaşlı ve engellilerin duşakabin kullanması çok daha kolay olmaktadır. Duş tekneleri fazla derin ve yüksek özelliğe sahip değildir. Bunlar içerisinde duş alma işlemi gerçekleştirilir. Küvet bulunmayan banyolarda genellikle duş tekneleri bulunmaktadır.   Duş tekneleri pek çok malzemeden üretilebilmektedir. Seramik, kompozit, akrilik, çelik malzemelerden üretilmiş duş tekneleri bulunur. Her malzemenin farklı bir özelliği bulunmaktadır. 

Tekneli duşakabin, duşakabin camlarını arasında kalan ve belirli bir yüksekliği olan duşakabin çeşididir. Küçük veya büyük her banyoda rahatlıkla tercih edilmektedir. Kullanım açısından oldukça rahat ve sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Sizde duşakabin modelleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Yorum yap