Skip to content Skip to footer

Banyolar her zaman şık ve dekoratif görünen hijyenik alanlardır. Bu nedenle dekore edilirken mutlaka titiz bir şekilde dekore edilmesi ve duşakabin modelinin banyo ile uyumlu olması gereklidir. Banyonuzu çok daha kullanışlı hale getirecek bir aksam da duşakabindir. Duşakabinler duş sırasında dışarı su sıçramasını engellediği için banyonuzun uzun süre daha sağlam ve temiz kalmasını sağlar.  Banyo duşakabin modeli seçerken ölçülerinin yanı sıra kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gereklidir. Aynalı duşakabin, polietilen duşakabin veya ahşap duşakabin modelleri arasından banyo dekorasyonunuz ile uyumlu bir model seçtiğinizde harika bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz. Duş modelleri birbirinden şık modeller olmakla birlikte banyo ölçünüze göre de tasarlanabilen modellerdir. Duşakabin modelleri seçerken aynı zamanda banyo aksesuarlarını da dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. 

Duşakabinlerin iç kısmı sürekli su ve su buharı ile temas halinde olduğundan küf ve spor oluşumu için ideal alanlardır. Bu nedenle iç yüzeylerde kullanılacak döşeme malzemelerini seçerken kalitesine ve sağlamlığına dikkat gerekir. Nem tutmayan, su kaydıran ve anti-bakteriyel özellikte döşeme ve seramikler duş için harika seçim olacaktır. Banyolar, evin diğer alanlarına göre daha küçüktür. Dolayısıyla yerleşim planı yapılırken, fonksiyonel unsurlar göz önünde bulundurmak gerekir. Aynalı duşakabin kullanımı, özellikle modern banyolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Günlük rutinlerde kullanımı hem pratiktir hem de çabucak yıkanıp çıkabilme olanağı sağlar. Hayatınızı kolaylaştıran kullanım özellikleri, oyalanmadan banyo ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlar ve vakit kaybını önler. Alan kazandıran ve kullanım kolaylığı sağlayan banyo elemanları için uygulanacak stile göre kararlar alabilirsiniz. Duşakabin modellerini farklı stil ve tarzlarda bulabileceğiniz gibi, aksesuar detaylarıyla uygulanacak stile göre uyum sağlayan çözümler üretebilirsiniz. Ferah ve iç açıcı bir banyo için cam duşakabin modelleri derinlik katan unsurlarıyla son derece kullanışlıdır.

Aynalı duşakabin, küçük banyolara derinlik katan tarzda tasarlanmıştır. Buzlu camlardan mat renkli ya da şeffaf camlara alternatif materyallerle banyonuzu özel hale getirebilirsiniz. Duş tekneleri için ebatlar belirlenmeden önce banyonuzun kullanım alanını ölçülendirerek netleştirmeli ve aynı zamanda sirkülasyonun sağlandığı geçiş alanlarını plana dahil etmelisiniz. 

Yorum yap