Skip to content Skip to footer

Duşakabinler son dönemlerde banyolar için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Pek çok modeli ve çeşiti olan duşakabinler hemen hemen her banyo yapısına uyum sağlayabilir durumdadır. Duşakabin modelleri sadece banyoya uyum açısından değil bütçe konusunda da her cebe uygundur. Modeller arasında tercih yaparken banyoya en uygun, uzun süreli kullanılan ve şık olan tercih edilmelidir. Her duşakabinin her banyoya verdiği hava farklıdır. Kimisi ferah bir ortam yansıtırken kimisi de banyoya boğuk bir hava katmaktadır. Bu yüzden doğru duşakabini seçmek banyonuzun tüm dekorasyonu için önemli bir yere sahiptir.
Duşakabin Modelleri ve Modellerin Özellikleri Nelerdir?
Duşakabin modelleri arasından en çok tercih edilenleri oval, yuvarlak, kare ve dikdörtgen duşakabindir. Oval duşakabinler, genellikle banyoların ortasına yerleştirilmektedir. Bunun amacı banyolarda daha ferah bir ortam oluşturmak ve daha şık bir hava katmaktadır. Aynı şekilde yuvarlak tipte duşakabinler de orta alana yerleştirilmektedir. Orta alandan kasıt tabii ki banyonun ortası değildir. İki duvar arasındaki orta bu tip duşakabinlerin yerleşimi için idealdir.
Dikdörtgen ve kare şekilli duşakabin modelleri ise genellikle boydan uzun enden dar olan banyolar için idealdir. Ama diğer banyo şekillerine de kolaylıkla uyum sağlayacak yapıdadır. Aynı şekilde kare duşakabinler de her banyoya monte edilmektedir. Duşakabinler kapak modelleri ile de birbirinden ayrılmaktadır. Genel olarak kayar kapılı, kulplu ve sürgülü olanlar tercih edilmektedir. Kulplu modellerin tercih edilme nedeni, kullanım kolaylığı sağladığından dolayıdır. Monte açısından da düşünürsek duşakabinler 4 kısma ayrılmaktadır. Boy menteşeli duşakabinler, küvet üstü duşakabinler, duş teknesi üstü duşakabinler ve nokta menteşeli duşakabinler olarak ayrılmaktadır. Bu tip modellerin banyo içerisindeki duruşu tamamen farklıdır. Şuan en popüler olan ve en çok tercih edilen duşakabin modeli ise duş teknesi olan duşakabinlerdir. Banyodaki dekorasyonu bozmadan ve yenilikçi tasarımlar duş teknesine ihtiyaç duymayacağınız tasarımlar da bugünün banyolarında öne çıkan dekorasyon trendlerinin başında geliyor.
Duşakabin modelleri, her banyoya ve her bütçeye uygun olarak değişiklik göstermektedir. Duşakabin seçenekleri arasından tercih yaparken banyoya en uygun, uzun ömürlü ve şık modeller arasından seçim yapılmalıdır. Sizde tüm duşakabin modellerini incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yap